Egyre aggasztóbb a helyzet: több vármegyében burjánzik az influenza, már sokan kórházba kerültek
Az első héten 220 ember került kórházba súlyos, akut légúti fertőzés miatt, közülük 26-an szorultak intenzív ellátásra.
A város kórházának öt sebészéből három mondott fel a szezon közepén. Végül sikerült megoldani a helyzetet.
A nyári szezon közepén mondott fel a siófoki kórház öt baleseti sebészéből három. Varga Ferenc főigazgató – mivel vészhelyzet kialakulása fenyegetett – tájékoztatta az ügyben az országos tiszti főorvost és a katasztrófa védelmet. Csütörtökön viszont már azt közölte a SONLINE-nal, hogy a távozásukat legutoljára bejelentő két orvos felmondását egyhónapos felmondási idővel fogadta el, közben pedig kecskeméti sebészek szerződtetésével sikerült átmenetileg megoldania az orvoshiányt. A három távozó orvos közül egy Svédországba megy dolgozni, a másik kettő pedig anyagi kérdésekben nem tudott megegyezni a kórház főigazgatójával.
Utóbbiak egyike, Szekér Zoltán, a baleseti sebészeti részleg volt vezetője a lapnak elmondta: amikor Svédországba távozó kollégájukat megpróbálták pótolni, akkor derült ki, hogy felét keresik kaposvári és marcali kollégáiknak. Azt szerették volna, ha hasonló fizetésük lett volna, mint a megye többi orvosának, illetve hogy a távozott orvos pénzét a négy megmaradt sebész között osszák fel helyettesítési díjként. Ezekre azonban nem volt hajlandó az igazgató. Szekér elmondta: azt is sérelmezik, hogy a helyükre szerződtetett orvosoknak azt a bért ajánlotta Varga, mint amit ők kértek.
A főigazgató szerint viszont a két felmondott orvos zsarolta és diktátumot akart érvényesíteni, pedig ő hajlandó lett volna ésszerű kompromisszumokra. Varga Ferenc elmondta: Szekérék vállalkozóként dolgoztak a kórházban, így kértek 4000 forintos órabért. Mint fogalmazott, ezt az összeget Kaposváron is csak azok kapják meg, akiket egyes napokra szerződtetnek. Azt az időt fizetik ki, amennyit ténylegesen dolgoznak. Szekérék viszont egész hónapra akarták megkapni ezt a pénzt – írja a SONLINE.